Przejdź do treści Przejdź do menu
sobota, 01 kwietnia 2023 napisz DONOS@
wiadomość pochodzi z www.radio.bialystok.pl

W większośc lasów obowiązuje trzeci stopień zagrożenia pożarowego

Trzeci stopień zagrożenia pożarowego ogłoszono już w większości lasów w województwie podlaskim. Utrzymująca się ładna pogoda i susza sprawiła, ze wilgotność ściółki spadła do kilkunastu procent. "Należy zatem w czasie spacerów po lesie zachować szczególną ostrożność" - mówi nadleśniczy Nadleśnictwa Łomża Dariusz Godlewski.

"Palenie nie sprzyja zdrowiu, więc do lasu nie wchodzimy z papierosem. Prosimy też, aby w lesie nie palić ognisk, nie rozpalać grilla, bo to stanowi bardzo duże zagrożenie i nasze jednostki - straż leśna, służba leśna - będą na to zwracać uwagę. Przypadki ekstremalne mogą być karane mandatami" - ostrzega nadleśniczy.

Podczas spacerów powinniśmy zwracać uwagę nie tylko na zagrożenie pożarowe, ale także na zwykły porządek. "Jeżeli bierzemy kanapkę, chcemy zjeść batonika czy wypić jakiś napój, pamiętajmy, że te papierki zabieramy ze sobą. Śmieci w lesie dla nikogo nie są atrakcją" - podkreśla Dariusz Godlewski.

Na razie jeszcze na żadnym obszarze nie wprowadzono zakazu wstępu do lasu. Jest on ogłaszany, kiedy przez 3 kolejne dni utrzymuje się wilgotność ściółki poniżej 10 procent.


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę