Przejdź do treści Przejdź do menu
niedziela, 18 kwietnia 2021 napisz DONOS@
wiadomość pochodzi ze strony: www.radio.bialystok.pl

Rusza akcja przeciwko sprzedawcom alkoholu nieletnim

Od dziś w Polsce dzięki bezpłatnej infolinii można poinformować o sklepach i lokalach, które sprzedają alkohol nieletnim. Informacje bedą sprawdzone, a specjalne zespoły złożone z podstawionych osób spróbują w takich miejscach kupić alkohol. Jeżeli prowokacja uda się przeciw sprzedawcy i właścicielowi może być skierowany wniosek do sądu. Numer Linii Nieobojętnych to 0801 188 288.

Wyniki badań przeprowadzonych przez Pracownię Badań Społecznych w Sopocie pokazują , że ponad 70 procent handlowców w Polsce sprzedaje alkohol nieletnim - a 90 procent świadków takich sprzedaży nie reaguje. Dziś roczpoczęła się ogólnopolska akcja " Alkohol - nieletnim dostęp wzbroniony". To wspólne dzieło Państwowej Agencji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych i związku Pracodawców Przemysłu Piwowarskiego - Browary Polskie. Jak mówi współorganizator akcji - Patrycja Skrzypiec z Kompanii Piwowarskiej głównym celem pomysłu jest ograniczenie sprzedaży alkoholu nieletnim. Sklepy, które sprzedają alkohol młodocianym karane będą żółtymi kartkami. Bożena Kulikowska - wiceprzewodnicząca miejskiej komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Białymstoku dodaje, że akcja nie powstrzyma wszystkich handlowców od sprzedaży alkoholu nieletnim, ale jej zdaniem pozwoli na zmniejszenie znieczulicy społecznej. Tylko 9 procent świadków sprzedaży alkoholu młodzieży reaguje w sklepie. Większość toleruje tę patologię. Na ponad 2 tysiące polskich gmin do akcji przystapiło już 450 samorządów. Niestety polskie prawo jest mało restrykcyjne i zabranie koncesji właścicielowi sklapu czy dyskoteki , który sprzedaje nieletnim alkohol jest bardzo trudne.
210407125521.jpg

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę