Przejdź do treści Przejdź do menu
sobota, 15 maja 2021 napisz DONOS@
wiadomość pochodzi ze strony: www.radio.bialystok.pl

Załogi szpitali wojewódzkich przeciwne przekształcaniu ich placówek w spółki użyteczności publicznej

Zdecydowana większość pracowników Szpitala Wojewódzkiego w Białymstoku nie zgadza się na przekształcenie tej placówki w spółkę użyteczności publicznej. Taki jest wynik referendum w największym podlaskim szpitalu. (...)Uprawnionych do głosowania było ponad 1300 osób, a z tego prawa skorzytsało dokładnie 909, czyli ponad 2/3 załogi. Ponad 97 % opowiedziało się przeciwko przekształceniu ich placówki w spółkę użyteczności publicznej. Taka zmiana to zdaniem związków zawodowych pierwszy krok do prywatyzacji szpitali, a tego zwiazkowcy obawiają się najbardziej. Drugie pytanie dotyczyło udziału w ewentualnych akcjach pretestacyjnych. Swoją gotowość zgłosiło ponad 86 % pracowników Szpitala Wojewódzkiego w Białymstoku. Spośród 1200 pracowników łomżyńskiego szpitala, w referendum wzięło udział prawie 500 osób - czyli 41 proc. załogi. Zgodnie z przewidywaniami, za przekształceniem szpitala opowiedziało się tylko 27 osób, przeciwko zaś było ponad 460.

Przy okazji, związkowcy chcieli zorientować się na jak duże poparcie pracowników mogą liczyć w swoich działaniach, zmierzających do poprawy warunków życia i pracy. Ponad 450 osób zadeklarowało swoją gotowość w tego typu inicjatywach. W referendum w suwalskim szpitalu wzięło udział 450 z 900 pracowników. Większość głosujących jest przeciwko przekształceniu szpitala w spółkę użyteczności publicznej. Większość też wyraża zgodę na udział w działaniach związków zawodowych, zmierzających do poprawienia warunków pracy i podwyżki wynagrodzenia.
210510110729.png

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę