Przejdź do treści Przejdź do menu
wtorek, 30 maja 2023 napisz DONOS@

Nadrzeczne

Podczas wędrówek z aparatem fotograficznym, Autor wiele uwagi poświęcał fortyfikacjom nadnarwiańskim. Pod Nowogrodem łomżyńskim zauważył szczególny moment łączności Nieba z Ziemią, który każe zastanowić się nad losem ludzi „mieszkających” podczas obrony Ojczyzny w takich ciasnych, betonowych kryjówkach. Ludzi, którzy musieli pełnić straż wzdłuż szlaku wodnego Narwi. Dziś martwe schrony bojowe, zapomniane gdzieś w polu - jeszcze niedawno były w ogniu oblężenia, traciły obrońców. Fotograf znalazł się we właściwym miejscu o właściwej porze - szczęśliwym trafem złapał układ chmur, który oprócz dobrego uzupełnienia kompozycji stał się czymś jeszcze: zawiera jakby oddalające się stopnie odejścia w inny świat, symbol ulotności istnień ludzkich.

Bolesław Deptuła
so, 02 kwietnia 2011 17:05
Data ostatniej edycji: nie, 03 kwietnia 2011 16:48:41

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę