Przejdź do treści Przejdź do menu
środa, 14 kwietnia 2021 napisz DONOS@
wiadomość pochodzi ze strony: www.radio.bialystok.pl

Burmistrz Zambrowa nie chce dawnej hali przedsiębiorstwa ZAMTEX.

Burmistrz Zambrowa chce odwołania darowizny byłej hali "Zamteksu" przez wojewodę na rzecz miasta. Nieruchomosci- działki w centrum miasta wraz z budynkiem dawniej wykorzystywanym przez zambrowska "bawełnę" zostały przekazane przez Skarb Państwa w celu budowy obiektu handlowo- usługowo- przemysłowego. Według przygotownych przez miasto planów remont i przystosowanie do tych celów placówki kosztować miało około 9 mln zł, z czego ponad 6 mln zamierzano pozyskać z funduszy europejskich. Plany te bardzo wysoko ocenił tez panel ekspertów, dlatego też szokiem dla projektodawców była negatywna ocena Regionalnego Komitetu Sterującego. Uniemożliwia ona zgodne z planem wykorzystanie darowizny, zaś innego jej celu miasto nie potrafi wskazać- twierdzi burmistrz Kazimierz Dabrowski.

Dlatego też władze miasta chcą, żeby wojewoda odwołał darowiznę sprzed roku i zwrócił miastu poniesione na te nieruchomości nakłady finansowe. Rozgoryczenie władz Zambrowa jest tym większe, że decyzja RKS może być równoważna z wycofanmiem się z działalności w Zambrowie dwóch zakładów produkcyjnych, które zatrudniają w sumie około 400 osób, a które miały rozpocząć działalność w odremontowanej hali.
210407125521.jpg

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę