Przejdź do treści Przejdź do menu
sobota, 22 czerwca 2024 napisz DONOS@
wiadomość pochodzi z www.radio.bialystok.pl

Sąd Okręgowy w Łomży orzekł wygaszenie mandatu jednego z radnych

Mimo orzeczenia sądu nadal bez zmian w radzie miasta i gminy w Stawiskach. Sąd Okręgowy w Łomży orzekł wygaszenie mandatu jednego z radnych i ponowne wybory samorządowe (czyli ponowne przeliczenie wyników tych listopadowych). Z orzeczeniem tym nie zgadza się przewodnicząca obwodowej komisji wyborczej w Stawiskach, która odwołała się od niego do sądu apelacyjnego w Białymstoku. Autorka odwołania uważa, że łomżyński sąd otwierając kopertę z głosami, aby je przeliczyć, naruszył ordynacje wyborczą.

"Komisja zliczyła głosy prawidłowo, a jeśli protokół nie zgadza się z kartami do głosowania, to nie wiadomo w jakich okolicznościach to nastąpiło"- twierdzi przewodnicząca tejże komisji. Wśród sugestii jak mogło do tego dojść poza łomżyńskim sądem, wskazuje ona także na drugi okres, kiedy komisja nie miała kontroli nad głosami - wówczas, gdy były one w depozycie u burmistrza, który był wśród autorów protestu wyborczego.

Prawdopodobnie ostateczne orzeczenie sądu apelacyjnego nie zapadnie wcześniej niż w przyszłym miesiącu i do tego czasu nie ma podstaw, żeby wygasić mandat radnemu, który zdaniem łomżyńskiego sądu sprawuje go wbrew prawu.


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę