Przejdź do treści Przejdź do menu
niedziela, 28 lutego 2021 napisz DONOS@
wiadomość pochodzi ze strony: www.radio.bialystok.pl

Podłomżyńskie mogielniki, zawierające przeterminowane chemikalia będą opróżnione

Firma z Kielc zajmująca się utylizowaniem przeterminowanych środków ochrony roślin, zaczyna swoje prace w powiecie łomżyńskim. W lasach tego powiatu w gminie Zbójna, jest 11 poniemieckich bunkrów wypełnionych takimi chemikaliami. Są tam one składowane od kilkudziesięciu lat. Starostwu, dzięki pomocy Narodowego i Wojewódzkiego Funduszy Ochrony Środowiska, udało się pozyskać pieniądze na pozbycie się tej "bomby ekologicznej". Prace te będzie utrudniał fakt, że w dokumentach nie pozostał jakikolwiek ślad ile i jakich środków zamknięto w mogielnikach.

Na razie pracownicy kieleckiej firmy, którzy dziś rano przyjechali do Nowogrodu, zajmują się organizacją prac przy opróżnianiu bunkrów, otwarcie pierwszych z nich nastąpi prawdopodobnie dopiero na przełomie listopada i grudnia. Dotychcczas w naszym regionie opróżniono z przeterminowanych środków ochrony roślin mogielnik w okolicach Wąsosza. Z dwóch połączonych bunkrów usunięto kilka lat temu ponad 200 ton różnych substancji chemicznych.

210204100642.gif

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę