Przejdź do treści Przejdź do menu
czwartek, 01 czerwca 2023 napisz DONOS@

Śnieżna kąpiel

Czy zauważyliśmy, że do niedawna powszechne wróble - coraz rzadziej ćwierkają pod naszymi oknami? Znawcy alarmują: wróblom grozi zagłada. Jeśli przyjmujemy to z obojętnością, mamy kawałek lodu w miejscu serca, zubożamy własne życie i akceptujemy nadmierną ekspansję szkodników i owadów, którymi żywiły się wróble. Możemy machnąć ręką bezradnie, że nie zatrzymamy zmian cywilizacyjnych: ale to od nas zależy ochrona zieleni, w której mogą budować gniazda i schronić się przed drapieżnikami ci bracia mniejsi. Ileż wokół nas zbędnego betonu, kostki brukowej i niepotrzebnej wycinki drzew, krzewów - czy protestowaliśmy? Są płochliwe tym większa satysfakcja z uchwycenia takiej scenki w mieście, 2 kroki od ludzi przy samochodzie. Oczywiście z wielu zdjęć nieczytelnego bałaganu, tylko jedna fotografia okazała się udana, którą można pokazać bez obawy o zanudzanie. Konieczne było ciasne wykadrowanie obrazu w 4-piętrowe spiętrzenie wesołej gromadki, aby wzrok mógł wielokrotnie wędrować od nieczytelnych, roztrzepotanych malców po rozpoznawalne dzioby. Smutno będzie w Polsce, jeśli znikną wróble.


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę