Przejdź do treści Przejdź do menu
czwartek, 06 maja 2021 napisz DONOS@
wiadomość pochodzi ze strony: www.radio.bialystok.pl

Co z burmistrzem Jedwabnego?

Michał Chajewski nie może zostać sekretarzem gminy nawet jeśli utraci fotel burmistrza Jedwabnego- uznał wojewoda podlaski. Rozstrzygnięcie to jest efektem intencyjnej uchwały rady gminy sprzed miesiąca. Na wniosek obecnego burmistrza radni Jedwabnego stwierdzili wówczas, że gdyby nawet ich burmistrz musiał czasowo opuścić swoje stanowisko, to i tak pozostanie w urzędzie jako sekretarz, na którym to stanowisku jest obecnie wakat. Utrata zaś stanowiska grozi Michałowi Chajewskiemu po tym jak został on prawomocnym wyrokiem sądu skazany za jazdę samochodem, pod wpływem alkoholu. Służby wojewody uznały jednak, że uchwała ta była podjęta z naruszeniem prawa, ponieważ formalnie mandat Michała Chajewskiego w chwili gdy składał ten wniosek był już wygaszony. Ponieważ nie miał on prawa składać wniosku pod głosowanie cała uchwała została podjęta z naruszeniem prawa - konkluduje wojewoda.

Radni Jedwabnego do końca tego tygodnia mają czas, żeby podjąć decyzję czy będą do sądu administracyjnego zaskarżać postanowienie zastępcze wojewody wygaszające mandat obecnego burmistrza.
210407125521.jpg

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę