Przejdź do treści Przejdź do menu
środa, 03 marca 2021 napisz DONOS@

Poseł Kołakowski napisał „List otwarty – protest” do wojewody

Główne zdjęcie
Poseł Lech Antoni Kołakowski

„Z wielkim smutkiem, żalem i bólem przyjąłem wiadomość o podejmowanych przez Pana działaniach, zmierzających do likwidacji Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej w Łomży i przeniesienia jej siedziby, po reformie edukacyjnej, do Białegostoku.” Tak zaczyna się List otwarty – protest jaki poseł Lech Kołakowski napisał do Macieja Żywno wojewody podlaskiego przeciwko likwidacji Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej w Łomży.

„Okręgowa Komisja Egzaminacyjna istnieje w Łomży od 12 lat. W dotychczasowych działaniach wykazała się wysokim profesjonalizmem, odpowiedzialnością i uznaniem. To właśnie dla potrzeb lokalowych OKE, Pan Wojewoda wymienił około 30 ha gruntów za budynek Szkoły Drzewnej przy al. Legionów w Łomży. Po ustanowieniu tu nowej siedziby OKE, wniosek Pana Wojewody do Minister Edukacji Narodowej o zlokalizowanie siedziby Regionalnego Ośrodka Jakości Edukacji w Białymstoku, jest arogancją administracji rządowej wobec mieszkańców Łomży i Ziemi Łomżyńskiej” – napisał poseł Kołakowski.
Jedyny parlamentarzysta z Łomży dodaje także że „to kolejne działanie Wojewody Podlaskiego obniża status Łomży, i tak już stracony po ostatniej reformie administracyjnej kraju, wywołując kolejne konflikty między Łomżą a Białymstokiem.”
- Jako Wojewoda powinien Pan jednoczyć województwo i stać na straży zrównoważonego rozwoju całego Podlaskiego, a nie tylko wyłącznie Białymstoku – podkreśla Kołakowski prosząc jednocześnie wojewodę „o wycofanie wniosku do  Minister Edukacji Narodowej Katarzyny Hall o ustanowienie siedziby Regionalnego Ośrodka Jakości Edukacji w Białymstoku.”
Swój „protest” poseł Kołakowski kończy zaś ostrzeżeniem... „Likwidacja OKE w Łomży będzie dla nas sygnałem do przeprowadzenia referendum w Łomży, dotyczącym przyłączenia Ziemi Łomżyńskiej do Mazowsza.”


 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę