Przejdź do treści Przejdź do menu
niedziela, 26 maja 2024 napisz DONOS@

Osty nad Narwią

Plątanina delikatności i groźnych kolców w nadrzecznych ostach od zawsze inspirowały artystów. Tu przetworzenie zdjęcia w niecodzienną pseudosolaryzację - szlachetną technikę dawnych mistrzów, dało w efekcie tajemniczą księżycową poświatę. Oto różnica między rękodziełem dawnej fotografii artystycznej z odrobiną tajemnicy, niedopowiedzenia - a cyfrowe, automatyczne więc bezduszne fotografie „jak żywe”. Śmieszne jest dążenie do super ostrości z obsesją wobec „szumu”. Czy nie ciekawszy urok pewnej „niedoskonałości”, widoczna obecność człowieka w tworzeniu dzieła sztuki, jego indywidualne emocje ? Na razie nadeszły czasy w których żadne umiejętności, ani wrażliwość czy rozum nie są konieczne - wystarczy naciskać guzik w aparacie. Oczywiście, to wszystko może współistnieć - jak kino, którego telewizor nie zastąpił; jak krążki winylowe, których kompakty nie wyparły całkowicie więc i z tradycyjną fotografią będzie podobnie. Ważne, aby była możliwość wyboru, aby można było kupić dobry film, papier, wywoływacz i potem zobaczyć efekty na wystawie. Niestety fala powrotu tradycyjnej fotografii w Polsce nie nabiera rozmachu, rynek sztuki fotograficznej bardzo wolno wychodzi z niebytu. Niski poziom edukacji nie wytwarza odruchu potrzeb wyższego rzędu, kontaktu ze sztuką.


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę