Przejdź do treści Przejdź do menu
czwartek, 20 czerwca 2024 napisz DONOS@
wiadomość pochodzi z www.radio.bialystok.pl

Wjechałeś w dziurę? Możesz dostać odszkodowanie

Uszkodzone felgi i opony to najczęstszy efekt wjechania w dziurę w ulicy. Jeżeli spotkała nas taka nieprzyjemna przygoda możemy odzyskać pieniądze niezbędne do naprawienia uszkodzeń od zarządcy drogi. Na drogach krajowych jest to Generalna Dyrekcja Dróg i Autostrad, na lokalnych starostwo albo gmina. W miastach podanie o zwrot kosztów naprawy możemy złożyć w Ratuszu - mówi Łukasz Czech z biura prasowego Urzędu Miasta w Łomży. "Przede wszystkim kierowca powinien mieć potwierdzenie tego zdarzenia, czyli dysponować notatką policyjną. Następnie z tą informacją oraz roszczeniem powinien udać się do ubezpieczyciela lub do zarządcy drogi" - tłumaczy.

Jak mówi Anna Mondziuk z łomżyńskiej drogówki, kiedy wezwiemy na miejsce zdarzenia policję, funkcjonariusz przede wszystkim spisze nasze dane. Może również wykonać dokumentację fotograficzną.

"Usterki po wjechaniu w dziurę dotyczą zwykle przedniego i tylnego zawieszenia. Najczęściej to pogięte felgi, wahacze i rozregulowana zbieżność, cierpi też ogumienie" - mówi mechanik z jednego z łomżyńskich serwisów.

Szkodę likwiduje - czyli wypłaca odszkodowanie - ubezpieczyciel zarządcy drogi. To on zdecyduje, kiedy i w jakim zakresie samochód zostanie naprawiony. Trzeba się jednak uzbroić w cierpliwość. Firma ubezpieczeniowa musi uzyskać pisemne potwierdzenie od zarządcy drogi, że to na jego terenie doszło do uszkodzenia. A to może potrwać nawet miesiąc.


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę