Przejdź do treści Przejdź do menu
niedziela, 07 marca 2021 napisz DONOS@
wiadomość pochodzi ze strony: www.radio.bialystok.pl

Konkurs "Kossaków"

85 prac poetyckich i prozatorskich nadesłanych przez autorów w wieku od 9 do ponad 70 lat rozpatrywało jury pierwszej edycji konkursu "Szukamy artystycznych talentów na miarę rodziny Kossaków". Ogłoszony w 120. rocznicę ślubu Marii Kisielnickiej z Wojciechem Kossakiem w Porytem, gdzie ten ślub miał miejsce konkurs zainteresował twórców literatury z całej Polski - jego organizatorzy stwierdzili, że nie nadesłano ani jednej pracy tylko z jednego województwa.

W dziedzinie poezji pierwsze miejsce przyznano Grażynie Rochnie z Solca Kujawskiego, drugie Józefie Drozdowskiej z Augustowa zaś trzecie Erazmowi Stefanowskiemu, także z tego miasta. W kategorii prozy laury zdobył Jacek Lauda z Gorzowa Wielkopolskiego, druga nagroda przypadła Konradowi Dobrowolskiemu z Hrubieszowa, zaś zamiast trzeciej jury przyznało dwa wyróżnienia: Genowefie Chyczyńskiej z Łomży i Stanisławowo Kowalczykowi z Kolna. Swoje własne wyróżnienia przyznała też wnuczka Marii i Wojciecha -profesor Simona Kossak. Poza dwojgiem autorów z Augustowa zauważonych także przez jury jej wyróżnienie trafiło do Alicji Dymerskiej z Małego Płocka. Pomysłodawca konkursu- proboszcz parafii w Porytem, ks.Janusz Kotowski, zapowiedział już jego druga edycję, która będzie rozstrzygnięta za dwa lata.
210204100642.gif

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę