Przejdź do treści Przejdź do menu
środa, 22 marca 2023 napisz DONOS@

Życzenia świąteczne ks. bp Stanisława Stefanka na Boże Narodzenie 2010 roku

Główne zdjęcie
ks. bp Stanisław Stefanek, fot. archiwum

Moi Bracia i Moje Siostry Zaproszeni głosem Kościoła do udziału w liturgii Bożego Narodzenia usłyszymy słowa Anioła skierowane do pasterzy na polach Betlejemu „Zwiastuję wam wielką radość, bo dziś narodził się dla was Zbawiciel świata”. Ta nowina, powtarzana niezmiennie od dwóch tysięcy lat, niech zabrzmi szczególnie mocno wobec współczesnego świata.

Mówią obserwatorzy dzisiejszych przemian obyczajowych: „Nieobecność Boga we współczesnym świecie, sekularyzacja nowoczesnego, zglobalizowanego społeczeństwa wytworzyła taką społeczność, w której osoba ludzka nie ma już żadnego pewnego środka ochrony przed rabunkowymi rządami i - co nawet ważniejsze - brak jej jasnego zrozumienia, jakie jest znaczenie i ostateczny cel jej życia”.
Dziecię narodzone z Dziewicy Maryi, Wcielone Słowo Ojca, niesie światu, niesie każdemu z nas, odpowiedź na pytanie o cel życia. Niesie światu pokój przez ukazanie godności i autonomii każdej osoby ludzkiej, przez ochronę każdego życia przed rabunkowymi rządami, przed zmową możnych tego świata przeciwko rodzinie i przyrodzonym prawom małżonków.
Włączam się w głoszenie radosnego orędzia Anioła, przekazuję niezmienny głos Kościoła - na czas Bożego Narodzenia i Nowy Rok Pański - wraz z Księżmi Biskupami ślę moim Braciom i Siostrom gorące życzenia i z całego serca błogosławię.

+ Stanisław Stefanek TChr
Biskup Łomżyński

210204100642.gif

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę