Przejdź do treści Przejdź do menu
czwartek, 01 czerwca 2023 napisz DONOS@

Brzdąc

Zauważyłem go podczas pleneru fotograficznego w drodze do Starej Łomży. Było mroźno, przenikliwy wiatr. Koledzy wracali do auta, skąd na chwilę wybiegli uwiecznić porywy śnieżnej zamieci nad skarpą polnej drogi, prowadzącej na skraj pradoliny skutej lodem Narwi. Wtedy nadleciał ten brzdąc i usiadł niedaleko przypatrując się co robię - niczym domownik w tym upiornym pustkowiu, które przecież na niego czyha, gotowe wyssać resztki ciepła. Pomyślałem: jak sobie poradzi, gdy nagłe załamanie pogody odetnie przelot w zacisze ciepłych chałup, ledwo widocznych na horyzoncie ? Wesołe podskoki tej drobiny energii na przekór wszystkiemu wokół, były widokiem niezwykle optymistycznym. Aby przedłużyć chwilę witalności, triumf życia - warto było spróbować złapać portret ruchliwego malca… Celowo zostawiłem przytłaczający nadmiar przestrzeni od góry, bo nie chodziło o centralnie skomponowaną dokumentację. Niewykadrowane otoczenie rachitycznych traw zwiększa poczucie osaczenia, przekreślenia szansy ochrony czy ukrycia się.


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę