Przejdź do treści Przejdź do menu
piątek, 16 kwietnia 2021 napisz DONOS@
wiadomość pochodzi ze strony: www.powiatlomzynski.pl

Spadek bezrobocia zatrzymany

Liczba bezrobotnych zarejestrowanych w Powiatowym Urzędzie Pracy w Łomży w końcu października 2004 roku wyniosła 7.767 osób, w tym w mieście Łomża 4.717 osób i w Powiecie Łomżyńskim 3.050 osób. W porównaniu do stanu na koniec miesiąca poprzedniego poziom bezrobocia zwiększył się o 61 osób. W październiku br. do PUP w Łomży zgłosiło się 664 bezrobotnych, w tym 519 nie posiadało prawa do zasiłku. W omawianym miesiącu sprawozdawczym do urzędu wpłynęły 143 oferty pracy, w tym oferty pracy subsydiowanej stanowiły 42,0 %.


Przyczynami zwiększenia poziomu bezrobocia w październiku jest znaczne zmniejszenie ilości ofert pracy stałej i sezonowej zgłaszanych przez lokalnych pracodawców, a więc w efekcie podjęć pracy. Wiąże się to m.in. z okresem jesiennym, w którym kończą się prace w budownictwie i rolnictwie.

Stopa bezrobocia dla PUP w Łomży na koniec października 2004 roku wyniosła 17,4 %,
- dla miasta Łomży 19,3 %,
- dla Powiatu Łomżyńskiego 15,0 %.

W końcu października 2004 roku liczba bezrobotnych mieszkających na wsi wyniosła 2.710 osób (w tym 1.382 kobiety) i była większa o 57 osób w stosunku do stanu na koniec września 2004 r. Bezrobotni zamieszkali na wsi stanowili 34,9 % ogółu zarejestrowanych w ewidencji na koniec omawianego okresu sprawozdawczego.

W październiku 2004 r. zmniejszyła się o 16 osób liczba bezrobotnych posiadających prawo do zasiłku i w chwili obecnej wynosi 623 osoby (w tym 258 kobiet). Grupa bezrobotnych z prawem do zasiłku stanowiła w końcu października 2004 roku 8,0 % ogółu zarejestrowanych bezrobotnych.

W miesiącu październiku 2004 r. pracę podjęło 275 osób bezrobotnych, tj. o 45 mniej niż w ubiegłym miesiącu i o 105 niż w analogicznym okresie 2003 roku. Podjęcie pracy sezonowej stanowiło 16,0 % wszystkich podjęć pracy w omawianym okresie.

Ponadto w październiku Powiatowy Urząd Pracy w Łomży skierował 16 osób bezrobotnych na szkolenia.


 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę