Przejdź do treści Przejdź do menu
środa, 24 kwietnia 2024 napisz DONOS@
wiadomość pochodzi z www.radio.bialystok.pl

Lisek bez immunitetu

Europoseł Platformy Obywatelskiej Krzysztof Lisek bez immunitetu - uchylił go Parlament Europejski. Deputowani zagłosowali zgodnie z rekomendacją komisji prawnej. Sam deputowany też prosił wcześniej o pozbawienie go immunitetu, bo - jak argumentował - chce wyjaśnić wszelkie zarzuty związane z jego działalnością gospodarczą. Sprawa ma związek z firmą turystyczną Campus, której Krzysztof Lisek był prezesem do 2005 roku. Po jego wycofaniu się i przyjściu nowych władz, spółka upadła.

Według prokuratury, zarząd firmy nie zgłosił na czas wniosku o ogłoszenie jej upadłości. Taki wniosek trafił do sądu gospodarczego pod koniec 2007 roku. Tymczasem prokuratura uważa, że firma Campus była niewypłacalna już 2 lata wcześniej.

Europoseł Krzysztof Lisek mówi, że jest niewinny. "Jestem osobą, której najbardziej zależy, aby tę sprawę wyjaśnić. Nigdy w życiu nie popełniłem żadnego przestępstwa. Myślę, że ta sprawa znajdzie szybkie wyjaśnienie"- powiedział europoseł.

Krzysztof Lisek jest trzecim polskim europosłem, któremu uchylono immunitet. W poprzedniej kadencji stracili go Witold Tomczak i Bogdan Golik.


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę