Przejdź do treści Przejdź do menu
sobota, 01 kwietnia 2023 napisz DONOS@

Strażacy z Łomży też gasili...

Kilkunastu strażaków z Łomży brało udział we wczorajszej akcji ratunkowej po zderzeniu dwóch pociągów towarowych w Białymstoku. Przypomnijmy po porannym wypadku doszło do rozlania się i zapalenia przewożonych w cysternach benzyny i oleju napędowego. Później w wyniku przegrzania eksplodowała jeszcze jedna cysterna z paliwem rozprzestrzeniając pożar na kolejne wagony i pobliski budynek kolejowy...

W sumie na miejscu wypadku działania prowadziło ponad 30 zastępów gaśniczych. Jak informuje dyżurny KM PSP w Łomży do akcji skierowano sześć samochodów z Łomży, przy czym trzy z nich – dwa gaśnicze i jeden chemiczny – brały bezpośredni udział w gaszeniu olbrzymiego pożaru.       
Ze względu na możliwość wybuchu, wysoką temperaturę oraz duży ogień, działania prowadzone są w bardzo trudnych warunkach i przede wszystkim z zastosowaniem działek gaśniczych oraz przy zastosowaniu dodatkowego zabezpieczenia ratowników w ubrania żaroodpornych. Poza samochodami gaśniczymi i chemicznym z Łomży do Białegostoku wysłano także samochód dowódcy akcji i dwa tzw. wozy kwatermistrzowskie. Ich zadaniem – jak wyjaśnia dyżurny KM PSP w Łomży – było dowożenie walczącym z ogniem strażakom środków gaśniczych.


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę