Przejdź do treści Przejdź do menu
środa, 29 marca 2023 napisz DONOS@

Chuligani, a nie konkurenci polityczni...

Na ponad 3 tysiące złotych zostały spowodowane straty jakie poniosło MPK w Łomży w wyniku dewastacji jednego z przystanków autobusowych. W nocy z soboty na niedzielę nieznany sprawca, lub sprawcy, powybijał trzy duże szyby przystanku autobusowego zlokalizowanego na Szosie Zambrowskiej w pobliżu Urzędu Wojewódzkiego. Mimo że na pobitych szybach przystanku wisiały plakaty kandydatów do władzy samorządowej zarówno MPK jak i policja zdarzenia odbierają jako wybryk chuligański a nie „działanie polityczne”.

Każda ze zbitych szyb miała niemal metr szerokości i blisko dwa metry wysokości. Aby je wymienić MPK będzie musiało wydać 3300 zł.
- Na tyle właśnie zostały oszacowane straty – mówi Izabela Białomyzy z KMP w Łomży, gdzie dziś wpłynęło zgłoszenie o dokonanej dewastacji.
- Takie dewastacje przystanków notujemy niezależnie od kampanii wyborczej – mówi Marek Kossakowski, zastępca dyrektora Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacji. - W ubiegłym roku też były takie przypadki – dodaje podkreślając że na zbitych szybach były plakaty różnych kandydatów.

Tymczasem przystanki autobusowe w Łomży coraz bardziej przypominają słupy ogłoszeniowe. Za wywieszane plakaty MPK do komitetów wyborczych pobiera opłatę – 5 zł za dobę. Jak mówi Kossakowski zarobione w ten sposób pieniądze na pewno wystarczą na opłacenie rachunku za naprawę zniszczonego przystanku.

210204100642.gif

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę