Przejdź do treści Przejdź do menu
niedziela, 16 maja 2021 napisz DONOS@
wiadomość pochodzi ze strony: www.radio.bialystok.pl

W Białymstoku ma dziś zapaść wyrok w sprawie odmowy badań prenatalnych w Łomży

Białostocki sąd orzeknie dziś, czy łomżyński szpital zapłaci za odmowę badań prenatalnych i zlekceważenie praw pacjenta. Rodzice, którym urodziło się chore dziecko, żądają od szpitala miliarda siedmiuset tysięcy złotych odszkodowania.

To pierwsza taka sprawa w Polsce. Kobieta z Łomży domagała się badań prenatalnych, by na ich podstawie zdecydować o ewentualnej aborcji. Jej pierwsze dziecko urodziło się bowiem z rzadką wadą genetyczną, która objawia się deformacją i niedorozwojem kończyn. Lekarz po wykonaniu USG stwierdził, że nie ma powodu do obaw, i nie wydał skierowania na badania prenatalne. Drugie dziecko urodziło się z tą samą chorobą. Sąd pierwszej instancji uznał, że pogwałcono prawa pacjentów i przyznał im 70 tysięcy złotych. Małżeństwo uważa tę kwotę za niską. Nie zgadza się też na zwolnienie z osobistej odpowiedzialności lekarza i szpitala.
210510110729.png

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę