Przejdź do treści Przejdź do menu
czwartek, 18 lipca 2024 napisz DONOS@

Ośrodka dla uchodźców w Łomży nie będzie? KIO odrzuciła skargę właściciela budynku

Od co najmniej 10 lat w Zajeździe „Zacisze” przy ul. Wesołej w Łomży znajduje się ośrodek dla uchodźców. Urząd ds. Cudzoziemców płaci Białostockiemu Przedsiębiorstwu Usług Socjalnych, do którego należy budynek, za zakwaterowanie i wyżywienie przebywających tu cudzoziemców. W tym roku jednak złożona przez białostocką firmę oferta na dalsze prowadzenie ośrodka została odrzucona. Teraz okazuje się, że także Krajowa Izba Odwoławcza, do której firma zaskarżyła wyniku przetargu UdsC, odrzuciła tę skargę.

Gazeta Wyborcza Białystok, która poinformowała o decyzji KIO, choć dodaje, ze właściciel Zajazdu Zaqcisze chce się jeszcze odwoływać do sądu, pisze jednak „z naszych informacji wynika, że los łomżyńskiego ośrodka jest jednak przesądzony”.
Zgodnie z obecnie obowiązującymi umowami pomiędzy Urzędem ds. Cudzoziemców w Warszawie, a Białostockim Przedsiębiorstwem Usług Socjalnych ośrodek w  Zajeździe „Zacisze” ma funkcjonować do pierwszych dni listopada.  

zobacz: Ośrodek dla cudzoziemców w Łomży będzie istniał dalej... przynajmniej w październiku

 


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę