Przejdź do treści Przejdź do menu
niedziela, 04 czerwca 2023 napisz DONOS@

Wieża ciśnień

Atrakcje do pozazdroszczenia: taras widokowy, restauracja z wykwintnym menu oraz bistro-cafe. Na zewnątrz fontanna z nimfą dosiadającą Trytona i krystalicznie czysta woda ze źródła w podziemiach, ogródek letni, elektryczna winda, podświetlane sklepienia - to wszystko działa, ale… we Wrocławiu. Z kolei w Bydgoszczy od prawie 20 lat miejscem spotkań artystów jest Galeria „Wieża Ciśnień”, a właściciel Miejskie Wodociągi i Kanalizacja planuje remont i dalszą adaptację wieży na muzeum wodociągów… To przykłady zawstydzające dla opiekunów wielu takich oryginalnych i niedocenianych obiektów. Może chociaż w Łomży jest inaczej ? Nic z tego: tu się czas marnotrawi na przepychankach z działkami i wodzi za nos przedsiębiorców, tworząc atmosferę podnoszącą ciśnienie. Tu brak ostrej kontroli - więc w kółko projektowanie tego samego, jak z legendarnymi bulwarami ; brak wyczerpujących rozmów z posiadaczami ziemi, jak w Zielonej Dzielnicy - więc narzucanie wyłącznie „wizji urzędowej” bez uwzględnienia alternatywy nie niszczącej mieszkańców; brak przyzwoitości - więc sprawcy odgrywają role sędziów we własnej sprawie i radzą odwoływać się do siebie, potem do SKO, WSA, NSA itd.; brak drakońskich kar - więc urzędnicy nie wykonują w końcu przegranych wyroków sądowych i tak trwa bezwstydne upowszechnianie opinii, że kto „nie współpracuje” z urzędnikiem ten straci czas, dorobek życia, zdrowie… Czy w takim miejscu warto lokować marzenia ? Tu nie respektuje się podstawowej zasady: po 1 - nie szkodzić… Czy np. kolejny desperat będzie chętny do adaptacji zabytkowej wieży ciśnień, ryzykując znowu odsunięcie w atmosferze skandalu ? Brak pomysłu akceptowanego społecznie, brak planu wsparcia, stracono wiele lat w czasie których charakterystyczną wieżę - niczym miniaturową wieżę Eiffla - z daleka widoczny wyróżnik w panoramie miasta, można było przynajmniej podświetlić… Autor rewelacyjnej fotografii umieścił temat główny w malowniczym otoczeniu (dziś nie istniejące drzewa, drewniana chałupa i bruk typu „kocie łby”), całość odrealnił poprzez użycie specjalnego materiału „Agfa Contour” tworząc jakby księżycową poświatę. Artystyczna wizja, wspaniała kompozycja wzbogacona mocnymi pociągnięciami linii dachu, linii krawężnika i cieni - podkreślających spojrzenie na łomżyńską wieżę ciśnień…


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę