Przejdź do treści Przejdź do menu
poniedziałek, 14 czerwca 2021 napisz DONOS@
wiadomość pochodzi z www.radio.bialystok.pl

Izba Pamięci Przemysława Gosiewskiego w Kołakach Kościelnych została otwarta

W Kołakach Kościelnych koło Zambrowa w została uroczyście otwarta Izba Pamięci Przemysława Gosiewskiego. Świętokrzyski poseł Prawa i Sprawiedliwości zginął w katastrofie smoleńskiej 10 kwietnia. W uroczystościach wziął udział prezes PiS Jarosław Kaczyński. W swoim wystąpieniu podkreślił, że Przemysław Gosiewski był jego przyjacielem. Mówił, że poseł był przy nim zarówno w chwilach zwycięstwa, jak w czasach trudnych dla PC, a potem PiS. Przypomniał, że Gosiewski był wicepremierem w jego rządzie, szefem Komitetu Stałego Rady Ministrów, a także przewodniczącym klubu parlamentarnego PiS, po wygranych przez Prawo i Sprawiedliwość wyborach miał zostać Marszałkiem Sejmu.

Prezes PiS przekazał do Izby Pamięci projekt konstytucji, nad którym Przemysław Gosiewski pracował jeszcze w piątek 9 kwietnia.

Matka Przemysława Gosiewskiego - Jadwiga - odnosząc się do niedzielnej (10.10) pielgrzymki do Smoleńska części rodzin ofiar katastrofy, powiedziała, że czułaby dyskomfort, będąc w gronie osób, które nie chcą pełnego wyjaśnienia przyczyn katastrofy.

Izbę Pamięci Przemysława Gosiewskiego utworzyli jego rodzice. Powstała w ich rodzinnej miejscowości. Zgromadzono w niej pamiątki z politycznej działalności polityka Prawa i Sprawiedliwości, w tym wiele przedmiotów z jego biura poselskiego w Kielcach.

Izba pamięci Przemysława Gosiewskiego otwarta zostanie dla wszystkich zwiedzających w maju przyszłego roku.

200609064623.png

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę