Przejdź do treści Przejdź do menu
piątek, 26 lutego 2021 napisz DONOS@
wiadomość pochodzi z www.radio.bialystok.pl

Dofinansowanie do elektrycznych wózków inwalidzkich

Blisko 11 tysięcy złotych, a w szczególnych przypadkach nawet dwa razy tyle, mogą otrzymać osoby niepełnosprawne na zakup elektrycznych wózków inwalidzkich. "Dotyczy to jedynie osób z orzeczeniem o znacznym stopniu niepełnosprawności" - mówi dyrektor podlaskiego oddziału Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych, Adam Wiński. Dodaje, że Fundusz nie może sfinansować takiego zakupu w całości. "W przypadku dofinansowania wózków inwalidzkich o napędzie elektrycznym wymagany jest wkład własny, nie mniejszy niż 15% udzielonego dofinansowania" - mówi Wiński.

Niestety, wciąż nie wiadomo, jaką kwotą będzie dysponował podlaski oddział PFRON-u na tego typu pomoc. "Mamy nadzieję, że pomocy będziemy mogli udzielić wszystkim naszym wnioskodawcom, jednak ostateczna kwota środków finansowych, którą będziemy mogli przeznaczyć na wózki, jest uzależniona od decyzji zarządu w Warszawie" - dodaje dyrektor PFRON-u.

Wnioski o dotacje na zakup elektrycznych wózków inwalidzkich można składać w podlaskim oddziale Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych do 11 października.

200829104429.jpg

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę