Przejdź do treści Przejdź do menu
środa, 22 marca 2023 napisz DONOS@

„Prezydenckie” śledztwo przedłużone...

Główne zdjęcie
Ratusz miejski (fot. Marek Maliszewski/4lomza.pl)

Prokurator Apelacyjny w Białymstoku, o kolejne trzy miesiące, przedłużył śledztwo w nieprawidłowości przy gospodarowaniu miejskimi działkami w Łomży. W śledztwie tym, jeszcze w listopadzie ubiegłego roku, zarzuty popełnienia tzw. przestępstw urzędniczych usłyszeli prezydent Łomży Jerzy Brzeziński i jego pierwszy zastępca Marcin Sroczyński.

Przypomnijmy Brzezińskiemu i Sroczyńskiemu białostoccy śledczy zarzucają popełnienie przestępstw polegających na niedopełnieniu obowiązków i przekroczeniu uprawnień w celu osiągnięcia korzyści majątkowej przez inną osobę.
- Śledztwo prowadzone przez Prokuraturę Okręgową w Białymstoku zostało przedłużone przez Prokuratora Apelacyjnego w Białymstoku do 31 grudnia 2010 roku – mówi prokurator Adam Kozub, rzecznik prasowy białostockiej prokuratury.
Zarzuty jakie 11 miesięcy temu usłyszeli prezydent Brzeziński i jego zastępca mają związek m.in. z transakcjami w sprawie miejskiej działki przy ul Poligonowej, przy przeprowadzeniu których nieprawidłowości dopatrzyła się Regionalna Izba Obrachunkowa. Już kilka miesięcy temu, Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Białymstoku uznał, że zarówno odpowiednia uchwała Rady Miasta w której, na wniosek prezydenta, radni zwolnili go z obowiązku zbycia tej nieruchomości w drodze przetargu, jak i dwa wydane na tej podstawie zarządzenia prezydenta  były podjęte niezgodnie z prawem.

Obaj podejrzani – prezydent Brzeziński i jego z-ca Sroczyński – od początku nie przyznają się do popełnienia zarzucanych im przez prokuraturę przestępstw.


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę