Przejdź do treści Przejdź do menu
sobota, 01 kwietnia 2023 napisz DONOS@

Kamienie Pamięci do Zambrowa i Wizny

Regionalna Izba Historyczna w Zambrowie i Stowarzyszenie Wizna 1939 zostały wyróżnione przez Biuro Edukacji Publicznej Instytutu Pamięci Narodowej w Warszawie za kultywowanie na co dzień pamięć bohaterów Września 1939. Obie instytucje IPN uhonorował przyznając im pamiątkową statuetkę „Kamienie Pamięci 1939”.

Biuro Edukacji Publicznej kończy właśnie realizację rozpoczętego rok wcześniej projektu edukacyjnego „Kamienie Pamięci – znajdź bohatera Września 1939”. Już w kwietniu podsumowano szkolną edycje projektu. W Warszawie gościli reprezentanci 16 szkół spośród 40, które w ciągu roku szkolnego 2009/2010 zbierały materiały dotyczące uczestników polskiej wojny obronnej 1939 r.
Spotkanie w Warszawie było okazją do zaprezentowania efektów działań, ale również swoistym bankiem pomysłów, jak jeszcze – często z pomocą samorządów lokalnych i władz szkoły – można utrwalić pamięć o żołnierzach Września.

Praca nad projektem „Kamienie Pamięci” pozwoliła zgromadzić także wiedzę o osobach, stowarzyszeniach, instytucjach, które na co dzień kultywują pamięć bohaterów Polskiego Września oraz szerzą wiedzę na temat Wojny Obronnej 1939 r.
- To ich mozolna praca pozwala młodzieży docierać do potrzebnych informacji. Biuro Edukacji Publicznej IPN postanowiło więc wyróżnić te instytucje - podajedr Andrzej Zawistowski naczelnik Wydziału Edukacji Historycznej Biura Edukacji Publicznej IPN.
Wśród sześciu wyróżnionych dyplomem oraz pamiątkową statuetką „Kamienie Pamięci 1939”  znalazły się dwie instytucje z regionu: Regionalna Izba Historyczna w Zambrowie i Stowarzyszenie Wizna 1939 w Wiźnie.


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę