Przejdź do treści Przejdź do menu
poniedziałek, 22 lipca 2024 napisz DONOS@

Najlepszy przyjaciel

Dla młodego fotografa radość zatrzymania w kadrze własnych obrazów, łączy się z rozczarowaniem: bo nie zawsze aparat pokazuje to, co oko widziało. Czas przyniesie refleksję, ze nawet najlepsza lustrzanka cyfrowa, to tylko narzędzie, że ważniejszy jest człowiek i jego umiejętność wyboru. Fotograf sam musi przejść drogę ćwiczeń, uczenia się na błędach, zastanawiania się nad dziełami mistrzów w galeriach sztuki. W tym wysiłku poszukiwań mogą zdarzyć się szczęśliwe trafienia, które warto pomóc wydobyć i podkreślić - jak w przypadku tego sympatycznego portretu... Autorka zaakceptowała moje wskazówki, aby z większej całości wykroić ¼ część obrazu. Powstał wyrazisty portret po odcięciu zbędnego otoczenia, które odwracało uwagę od głównego tematu. Wydaje się, że Autorka podczas swoich prób fotografowania najswobodniej się czuje przy reportażowych akcjach. Np. podczas rejestracji zabawy ze swoim czworonożnym przyjacielem: Fido. Widać emocje utrwalone na zdjęciu. Lepiej też widać odpowiedni moment złapany przez Autorkę. Powstał dynamiczny obraz, pogodny, podkreślający łączność dwóch światów - zwierzęcego i ludzkiego. Na pierwszy plan wysunął się mądry pysk Fido. Czy nie przekomarza się, usiłując przejść bokiem ze zdobyczą ? Jest lekkie poruszenie postaci i tła, podkreślone lampą błyskową i przesunięciem aparatu zgodnie z truchtem psa - co świetnie potęguje wrażenie ruchu. Łbem zgarnął liście, dzięki czemu kilka pozostało nieporuszonych - co uzmysławia widzowi, że bezpieczna kryjówka zieleni w tle, jest tylko pozornie oddalona. Lekko uniesiona łapa łączy się z jasną smugą sierści, tworząc łuk, dodatkowe, ładne obramowanie portretu.


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę