Przejdź do treści Przejdź do menu
środa, 22 marca 2023 napisz DONOS@
wiadomość pochodzi z www.radio.bialystok.pl

Tłumy na inscenizacji bitwy o Zambrów

Historię walk o Zambrów sprzed 71 lat przypomnieli dziś (12.09) mieszkańcom i licznym gościom członkowie grup rekonstrukcji historycznej. Na nowych terenach przemysłowych przy ul. Ofiar Katynia kilkadziesiąt osób w niemieckich i polskich mundurach oraz członkowie Teatru Form Różnych, którzy wcielili się w ludność cywilną, zainscenizowali wspólnie przebieg krwawych walk o odbicie Zambrowa z rąk Niemców 11 września 1939 roku.

Były to najbardziej tragiczne zmagania w tym rejonie - podczas ataku na własne koszary zginęło około 400 polskich żołnierzy, kilka razy więcej zostało rannych, tragedii dopełniła masakra bezbronnych jeńców przez hitlerowców na placu
manewrowym koszar.

Widowisko zgromadziło ponad tysiąc widzów, wśród których byli także członkowie rodzin oficerów, którzy w bitwie o Zambrów polegli. (

210204100642.gif

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę