Przejdź do treści Przejdź do menu
poniedziałek, 19 kwietnia 2021 napisz DONOS@
wiadomość pochodzi ze strony: www.radio.bialystok.pl

Radny Jedwabnego oskarżony o gwałt

Prokuratura Rejonowa w Łomży zakończyła postępowanie w sprawie wiceprzewodniczącego Rady Gminy w Jedwabnem oskarżonego o gwałt. Akt oskarżenia trafi do sądu jeszcze w tym tygodniu. "Został on uzupełniony o nowe zarzuty" - poinformowała prokuratura. Do wcześniejszych - zgwałcenia, spowodowania obrażeń ciała i prób wpływania na treść zeznań przy użyciu gróźb - dodane zostały nowe: powoływanie się na wpływy w instytucji samorządowej oraz przyjęcie korzyści majątkowej. Do tego ostatniego miało dojść w ubiegłym roku, gdy pracownicy Gminnego Ośrodka Kultury kończyła się umowa o pracę. Jak zeznała, wiceprzewodniczący Zbigniew I. przyjął wówczas łapówkę, by załatwić jej przedłużenie tej umowy. Pozostałe wydarzenia, o które jest oskarżony, miały rozegrać się w tym roku pod koniec czerwca.


Z zeznań poszkodowanej pracownicy wynika, że na polecenie przełożonych miała zawieźć, będącego pod wpływem alkoholu, wiceprzewodniczącego do Łomży. To wtedy właśnie w jednym z podłomżyńskich lokali doszło, według niej, do gwałtu oraz pobicia. Gdy miesiac później utraciła także pracę w GOK-u doniosła o zdarzeniu prokuratorowi. Wówczas to, jak zeznała, usiłowano groźbami skłonić ją do zmiany treści zeznań. W ostatniej fazie dochodzenia prokurator postawił zarzuty także żonie Zbigniewa I., że także próbowała wpływać na zeznania skarżącej. Wiceprzewodniczący Rady nie przyznał się do zarzucanych mu czynów i odmówił składania wyjaśnień w prokuraturze. Jego zdaniem, całe oskarżenie jest atakiem na jedwabieński samorząd.
210407125521.jpg

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę