piątek, 24 listopada 2017 napisz DONOS@
171027121458.gif

Właśnie leci kabarecik... na Starym Rynku w Łomży

W piątek na Starym Rynku w Łomży wystąpi kabaret „Widelec” z Białegostoku. Wcześniej na scenie zaprezentuje się zespół muzyczny z Łomży „Po Godzinach”. Wstęp planowany na ok. trzy godzinną imprezę jest bezpłatny. Co ciekawe, takich imprez będzie więcej – co tydzień do końca wakacji - bo ratusz wychodząc „naprzeciw oczekiwaniom łomżyńskich przedsiębiorców, mające na celu zachęcenie mieszkańców Łomży do częstszych odwiedzin tej części miasta, a tym samym ożywienia naszej Starówki” zafundował nam „Łomżyńskie Wieczory Kabaretowe”.

Stary Rynek, Łomża
Stary Rynek, Łomża

- Zorganizowanie siedmiu piątkowych zabaw z muzyką i kabaretem będzie kosztowało około 50 tys. zł – podaje Łukasz Czech z biura prasowego ratusza. - W ciągu siedmiu imprez zaprezentują się – poza wymienionymi wyżej m.in. takie łomżyńskie zespoły, jak: Polityka, Mad Bee, Holy Water, Horoszko i Borusiewicz, Studio Band, Samluk i Joanna Zawłocka, oraz kabarety Stand-Up Krzysztof Szubzda (30.07), Jurki (6.08), Chyba (13.08), Dno (20.08), Czesuaf (27.08), Weźrzesz (3.09) – wylicza.

Pieniądze na imprezę radni, na wniosek prezydenta, wygospodarowali podczas ostatniej sesji rady Miasta. Aby zorganizować łomżyński kabareton zmniejszono m.in. zapisane w budżecie dotacje celowe na dofinansowanie zadań realizowanych przez działające na terenie miasta fundacje i stowarzyszenia.  W ramach szukania pieniędzy „na realizację programu ożywienia Łomżyńskiej Starówki” wygospodarowano także kwotę na współorganizację, organizowanych przez „Kontakty”, Mistrzostw Paralotniowych w Łomży.

Formalnie „Łomżyńskie Wieczory Kabaretowe” organizuje  Miejski Dom Kultury – Dom Środowisk Twórczych. Łomżyńscy artyści, którzy bezpłatnie chcieliby się zaprezentować i wypromować podczas imprez mogą w tej sprawie kontaktować się z dyrektorem MDK – DŚT.


 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0