Przejdź do treści Przejdź do menu
czwartek, 23 marca 2023 napisz DONOS@

Wybory samorządowe za cztery miesiące

Najlepszym terminem do przeprowadzenia pierwszej tury wyborów samorządowych byłby 21 listopada – twierdzą przedstawiciele wszystkich klubów sejmowych. Wówczas ewentualna druga tura wyborów tam gdzie n ie udałoby się wyłonić wójta, burmistrza lub prezydenta odbyła by się 5 grudnia. Tylko w Łomży i na terenie powiatu łomżyńskiego do obsadzenia w tych wyborach będzie około 190 miejsc w radach, i na fotelach wójtów, burmistrzów i prezydenta Łomży.

Za cztery miesiące – 12 listopada 2010 roku - upłynie kadencja rad gmin, rad powiatów i sejmików województw oraz wójtów, burmistrzów i prezydentów miast. Zgodnie z ordynacją wybory nowych samorządowców zarządzi premier Donald Tusk nie później niż na 30 dni przed upływem kadencji, a więc nie później niż 13 października. Datę wyborów wyznacza się na dzień wolny od pracy, przypadający w ciągu 60 dni po upływie kadencji rad. Z kalendarza wyborczego wynika więc, że władze samorządowe musimy wybrać między 14 listopada a 9 stycznia.

Tymczasem jak wynika z rozmów dziennikarzy Polskiej Agencji Prasowej z przedstawicielami klubów parlamentarnych najlepszym i najbardziej prawdopodobnym terminem na wybory samorządowe to niedziela 21 listopada. Przedstawiciele klubów oczekują także, że premier z wyznaczeniem terminu wyborów nie będzie zwlekał do ostatnich dni.

210204100642.gif

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę