poniedziałek, 18 marca 2019 napisz DONOS@

Jutro już trochę chłodniej...

Dziś jeszcze nawet 32°C w cieniu jutro już tylko 25-27°C. Z komputerowych prognoz meteorologicznych IMGW wynika, że dziś w Łomży upały mają się skończyć... przynajmniej teraz. Już jutro będzie więcej chmur, czasami nawet słabe opady deszczu i przede wszystkim chłodniej. Niemniej specjaliści jeszcze ostrzegają przed prażącymi promieniami słońca, które mogą powodować udar słoneczny.

źródło: pogodynka.pl (Prezentowane dane pochodzą z komputerowych modeli numerycznych i nie są zweryfikowane przez synoptyków!)
źródło: pogodynka.pl (Prezentowane dane pochodzą z komputerowych modeli numerycznych i nie są zweryfikowane przez synoptyków!)

Udar słoneczny inaczej też porażenie słoneczne to stan chorobowy wywołany zbyt intensywnym, nadmiernym działaniem wysokiej temperatury na nasz organizm. Charakteryzuje się utratą przytomności i bardzo wysoką gorączką. Inne objawy to: nudności, wymioty, bóle głowy i zaburzenia widzenia, zaczerwieniona, gorąca skóra, czy zaburzenia oddychania. Jednym z powikłań udaru może być śpiączka, zaś w niektórych przypadkach może on stanowić zagrożenie dla życia.

Szczególnie narażone są osoby starsze oraz dzieci, a także te wykonujące nadmierny wysiłek fizyczny, wyczerpane, wystawione na działanie promieni słonecznych. Najsilniejsze i najbardziej niebezpieczne promienie słoneczne oddziałują od godziny 11:00 do 15:00. Zaleca się wówczas szczególną ostrożność.

190118031117.gif

 
190312084044.gif
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę