Przejdź do treści Przejdź do menu
środa, 29 marca 2023 napisz DONOS@

Jutro już trochę chłodniej...

Główne zdjęcie
źródło: pogodynka.pl (Prezentowane dane pochodzą z komputerowych modeli numerycznych i nie są zweryfikowane przez synoptyków!)

Dziś jeszcze nawet 32°C w cieniu jutro już tylko 25-27°C. Z komputerowych prognoz meteorologicznych IMGW wynika, że dziś w Łomży upały mają się skończyć... przynajmniej teraz. Już jutro będzie więcej chmur, czasami nawet słabe opady deszczu i przede wszystkim chłodniej. Niemniej specjaliści jeszcze ostrzegają przed prażącymi promieniami słońca, które mogą powodować udar słoneczny.

Udar słoneczny inaczej też porażenie słoneczne to stan chorobowy wywołany zbyt intensywnym, nadmiernym działaniem wysokiej temperatury na nasz organizm. Charakteryzuje się utratą przytomności i bardzo wysoką gorączką. Inne objawy to: nudności, wymioty, bóle głowy i zaburzenia widzenia, zaczerwieniona, gorąca skóra, czy zaburzenia oddychania. Jednym z powikłań udaru może być śpiączka, zaś w niektórych przypadkach może on stanowić zagrożenie dla życia.

Szczególnie narażone są osoby starsze oraz dzieci, a także te wykonujące nadmierny wysiłek fizyczny, wyczerpane, wystawione na działanie promieni słonecznych. Najsilniejsze i najbardziej niebezpieczne promienie słoneczne oddziałują od godziny 11:00 do 15:00. Zaleca się wówczas szczególną ostrożność.

210204100642.gif

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę