Przejdź do treści Przejdź do menu
sobota, 10 czerwca 2023 napisz DONOS@

Po burzy

Autor komponując ten motyw fotograficzny, przypomniał sobie słynny obraz „Ziemia” Ferdynanda Ruszczyca, gdzie nad wzgórzem i sylwetką oracza z wołami wisi niepokojące kłębowisko chmur na błękitnym niebie. Warto w warszawskim Muzeum Narodowym z bliska odczuć ducha tego nieśmiertelnego arcydzieła ponad 2 metrowej szerokości, działającego na wyobraźnię, wciąż inspirującego…. Tutaj - szczęśliwie dla fotografa - i dobrze to wykorzystał: możliwe stało się podkreślenie potęgi Natury także poprzez ukazanie samotnego drzewa na szczycie wzniesienia, nieugiętego w trwaniu, po ciężkiej nawałnicy odchodzącej na prawo. Wzrok wielokrotnie powraca po linii wzgórza od samotnika do otwierającego się łagodnego błękitu: co, jak przy odczytywaniu książki ułatwia odbiór obrazu , sprzyja uspokojeniu, wprowadza ład  mimo chaosu nad ziemią.


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę