Przejdź do treści Przejdź do menu
poniedziałek, 11 grudnia 2023 napisz DONOS@
wiadomość pochodzi ze strony: www.radio.bialystok.pl

Wyższa Szkoła Informatyki i Przedsiębiorczości w Łomży zainaugurowała swój pierwszy rok działalności

Z udziałem prezydenta II Rzeczyposoplitej na Uchodźctwie, Ryszarda Kaczorowskiego, marszałka województwa Janusza Krzyżewskiego, wojewody Marka Strzaliskiego, prezydentów Łomży i Białegostoku, oraz delegatów do sejmiku województwa, w Łomzy rozpoczęła swój pierwszy rok akademicki pierwsza państwowa uczelnia - Wyższa Szkoła Informatyki i Przedsiębiorczości. Jak podkreslił rektor uczelni, prof. Kazimierz Pieńkowski, jest to wydarzenie historyczne, bo ostatnia państwowa szkoła wyższa w województwie podlaskim otwierana była ponad 30 lat temu.


Łomzyńska szkoła, w trzy oraz trzyipółletnim okresie nauki kształcić będzie licencjatów i inżynierów w zakresie informatyki oraz zarządzania i przedsiebiorczości. Docelowo uczelnia ma przekształcić się w Uniwersytet. Studia rozpoczęło w tym roku 220 studentów na kierunkach dziennych i zaocznych. Docelowo będzie ich 600 . Uczelnia ma swoją siedzibę w budynkach dawnego ZUS przy ul. Poznańskiej, przekazanych jej nieodpłatnie przez marszałka województwa. Dziś zresztą członkowie zarządu województwa podlaksiego wręczyli rektorowi dwa symboliczne czeki na łączną kwotę ponad 2 mln złotych - połowa to wartość nieruchomości przy ul., Poznańskiej , pozostała część to dotacja na rozpoczęcie działalności dydaktycznej.

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę