niedziela, 22 października 2017 napisz DONOS@

„Jest za co Panu Bogu dziękować i jest o co Go prosić”

Już po raz 26. na Jasną Górę wyruszy w tym roku Piesza Pielgrzymka Łomżyńska. W niedzielę we wszystkich kościołach diecezji czytane było specjalne słowo biskupa łomżyńskiego Stanisława Stefanka zachęcające, szczególnie osoby młode, do podjecie pielgrzymkowego trudu. Nawiązując do wczorajszej Ewangelii biskup podkreślał, że „pisząc ten list, jako wasz Pasterz również chcę was posłać w imię Chrystusa” i zachęcał: „Zachęcam Was, Młodych wiekiem i duchem, komu tylko pozwoli na to zdrowie i czas, do wyruszenia na pielgrzymi szlak”.

Zwracając uwagę, że rozpoczęły się wakacje, a „więc pora na zasłużony odpoczynek” biskup zachęcał młodych diecezjan aby „w wakacyjnych planach pomyśleli nie tylko o fizycznej, ale i swej duchowej odnowie”. Wśród wielu propozycji Kościoła jest także Piesza Pielgrzymka z Łomży na Jasną Górę, która jest propozycją szczególną, albowiem jest ona czasem dwutygodniowych rekolekcji w drodze. 
„W pielgrzymkowych rekolekcjach będzie można na nowo odkrywać Boga przez słuchanie Jego słowa skierowanego do nas przez kapłanów w głoszonych homiliach, konferencjach jak również w sprawowanych sakramentach pokuty i Eucharystii” - napisał biskup Stefanek.
W tym roku Piesza Pielgrzymka Łomżyńska na Jasną Górę wyruszy już po raz 26. Pielgrzymi będą wędrować do stóp Matki Bożej, Królowej Polski pod hasłem: „Bądźmy świadkami Miłości”.
Cytując słowa św. Jan Maria Vianney: „Ktoś, kto nie ma w sercu miłości Bożej, przypomina trupa, w którym nie ma życia i duszy. Miłość podtrzymuje i ożywia wiarę, bez czynnej miłości wiara jest martwa”, biskup podkreślał, że „współczesnemu człowiekowi zagubionemu w zlaicyzowanym świecie, potrzeba pokazać prawdziwą miłość, potrzeba dać Boga i dopomóc, by w myśl źle pojmowanej wolności jednak pozwolił się prowadzić przez Boga. Wielu dziś ludzi przypomina chodzące trupy, bo mają zatrutą duszę, bo nie ma w nich żywej wiary, łaski Bożej, a życie toczy się wokół przyziemnych spraw, które często krępują, zniewalają ukierunkowując na egoizm i pazerność, ostatecznie prowadzą do śmierci. (...) Podczas dwutygodniowych rekolekcji w drodze, wśród przepięknych krajobrazów: lasów, pól, przydrożnych krzyży i kapliczek, przy pomocy rozmyślań, modlitwy i łaski sakramentalnej jest okazja, by przy pomocy Ducha Świętego zregenerować siły duchowe oraz odpowiedzieć sobie na nurtujące pytania, podjąć życiowe decyzje, by naprawdę świadczyć, że Bóg jest Miłością.”
Biskup zachęcając do licznego udziału w tegorocznej Pieszej Pielgrzymce Łomżyńskiej do Jasnogórskiego sanktuarium podkreślał, że „jest za co Panu Bogu dziękować i jest o co Go prosić. Czas spędzony na pielgrzymce na pewno nie będzie czasem straconym; zaowocuje stokrotnie.”


 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0