Przejdź do treści Przejdź do menu
wtorek, 18 czerwca 2024 napisz DONOS@
wiadomość pochodzi z www.radio.bialystok.pl

Łomża: minister nauki odwiedziła PWSIiP

"Wyższe szkoły zawodowe, jak wasza, powinny wykorzystywać przede wszystkim swoją regionalizację i możliwość współpracy z lokalnym przemysłem" - powiedziała w Łomży Barbara Kudrycka. Minister Nauki i Szkolnictwa Wyższego spotkała się z pracownikami i studentami Państwowej Wyższej Szkoły Informatyki i Przedsiębiorczości, żeby wyjaśnić wątpliwości dotyczące nowelizacji ustawy o szkolnictwie wyższym.

"Zasadniczą rolą tych zmian ma być większe upodmiotowienie studentów" - powiedziała minister - "bo uczelnia jest przede wszystkim dla nich". Barbara Kudrycka uspokoiła m.in obawy rektora Roberta Charmasa, który przekonywał, że postulowana przez ministerstwo likwidacja wieloetatowości oznaczać będzie koniec dla takich uczelni jak łomżyńska. Minister nauki stwierdziła, że wcale nie musi tak się stać. "Wyrażana będzie zgoda na zatrudnienie naukowców na drugiej uczelni, chodzi jednak o ściślejsze związanie z placówka jej kierownictwa" - tłumaczyła. "Szansą dla utrzymania minimum zatrudnienia będzie np. możliwość zastępowania jednego doktora dwoma magistrami - specjalistami, a jednego profesora- dwoma doktorami" - dodała Barbara Kudrycka.

"Ta uczelnia przez sześć lat swojej działalności udowodniła, że potrafi korzystać z funduszy, a to że dorobiła się w tym czasie ośmiu kierunków studiów i ma 2 tysiące studentów wyraźnie świadczy, że jest tu naprawdę potrzebna i jest szansa, że stanie się czynnikiem miasto twórczym i regionotwórczym" - podsumowała dyskusję minister.


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę