Przejdź do treści Przejdź do menu
czwartek, 13 maja 2021 napisz DONOS@

Wierzby pod Łomżą

Szczęśliwie w tym przypadku nadciągająca lekka mgiełka osnuła wierzby, wzmacniając je odrobiną melancholii, tajemniczości. Motyw stał się bardzo malarski, a kontrastowe światło ułatwiło czytelne przetworzenie fotografii w akwarelę… Warto poszukać wyjątkowego oświetlenia, pory roku, pogody i odpowiedniego punktu widzenia - aby próbować złapać niezwykły klimat godny tych charakterystycznych pereł naszego pejzażu. Powstające w wyniku odpowiedniego przycinania gałęzi, słynne „głowiaste” korony wierzb mazowieckich, nam kojarzące się z fortepianem i Chopinem są na całym świecie rozpoznawalne jako symbole polskości. Wydawało się, że coś tak znanego trudno pokazać w nowy, oryginalny sposób, ale w roku 1989 dokonał tego po mistrzowsku nestor polskiej fotografii, ś.p. Edward Hartwig poświęcając tym pięknym drzewom cały album: „Wierzby”. Warto tam zajrzeć w poszukiwaniu inspiracji.


 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę