Przejdź do treści Przejdź do menu
niedziela, 11 kwietnia 2021 napisz DONOS@
wiadomość pochodzi ze strony: www.radio.bialystok.pl

5-lecie Stowarzyszenia Edukator

W Łomży zakończyła się dziś dwudniowa konferencja nauczycieli i rodziców szkół oraz przedszkoli Stowarzyszenia Edukator. "Szkoła wiejska nie może być zamykana na klucz po zakończeniu lekcji. Powinna stać się lokalnym centrum edukacyjnym, kulturalnym i doradczym" - to tylko jeden z wielu wniosków, jakie przyjęto dziś, w ostatnim dniu spotkania, zorganizowanego z okazji piątej rocznicy powstania stowarzyszenia zajmującego się ratowaniem małych szkół wiejskich.

Jego uczestnicy mieli dziś m.in. możliwość zapoznania się z szansą pozyskiwania funduszy unijnych na działalność i utrzymanie szkół. Jest to zadanie coraz trudniejsze - dysponenci funduszy stawiają coraz wyższe, trudniejsze do spełnienia wymagania. Dużym zainteresowaniem cieszyły się dziś także warsztaty poświęcone zadaniom wymaganym od lokalnych organizatorów doradztwa i liderów społecznych na wsi. Obecnie Stowarzyszenie EDUKATOR prowadzi już 20 placówek oświatowych, w tym 17 szkół podstawowych na terenie województw: warmińsko-mazurskiego, lubelskiego i podlaskiego . Wszystkie miały być zlikwidowane przez samorządy ze względów ekonomicznych. Przejmując je do prowadzenia stowarzyszenie ocaliło także przed zwolnieniem z pracy około stu nauczycieli i pracowników szkolnych. Tylko w tym roku szkolnym, do grona szkół stowarzyszonych dołączyły cztery placówki z woj. podlaskiego. Utrzymanie wszystkich jest kilkakrotnie tańsze niż szkół samorządowych.
210407125521.jpg

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę