wtorek, 17 października 2017 napisz DONOS@

Biskup Łomżyński poprosił o datki na powodzian

W niedzielę we wszystkich kościołach Diecezji Łomżyńskiej odczytywane ma być specjalne „Słowo Biskupa Łomżyńskiego do Diecezjan w sprawie zbiórki ofiar dla powodzian”. Biskup prosi w nim wiernych o złożenie ofiar na rzecz poszkodowanych przez powódź w południowej Polsce i polecam duszpasterzom zorganizowanie zbiórki do puszek na terenie całej Diecezji w przyszłą niedzielę 30 maja.

Zbiórka ma być odpowiedzą na wniosek jaki do biskupa wystosował Przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski Arcybiskup Józef Michalik Metropolita Przemyski. W cytowanym przez biskupa  piśmie Księdza Arcybiskupa czytamy: „Na pomoc oczekują tysiące rodzin, które straciły dach nad głową oraz dorobek całego życia. Wśród nich są osoby starsze, wymagające szczególnej pomocy i troski. Ufam, że pozyskane środki pomogą w zaspokojeniu najpilniejszych potrzeb życiowych, ale także ułatwią odbudowę domów, budynków gospodarczych i zakup narzędzi pracy oraz sprzętu domowego”.

Zebrane ofiary proboszczowie poszczególnych parafii mają przekazać do siedziby Caritas Diecezji Łomżyńskiej lub na konto: Caritas Diecezji Łomżyńskiej (Nr konta: 25 8757 0001 0001 6766 2000 0010) z dopiskiem „Powódź Południe”.

„Wszystkich ludzi dobrej woli, zwłaszcza duchowieństwo, wspólnoty zakonne i wiernych proszę o modlitwę w intencji poszkodowanych i ludzi niosących im pomoc” - kończy swoje wystąpienie do wiernych ks bp. Stanisław Stefanek TChr


 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0