Przejdź do treści Przejdź do menu
wtorek, 28 marca 2023 napisz DONOS@

Biskup Łomżyński poprosił o datki na powodzian

W niedzielę we wszystkich kościołach Diecezji Łomżyńskiej odczytywane ma być specjalne „Słowo Biskupa Łomżyńskiego do Diecezjan w sprawie zbiórki ofiar dla powodzian”. Biskup prosi w nim wiernych o złożenie ofiar na rzecz poszkodowanych przez powódź w południowej Polsce i polecam duszpasterzom zorganizowanie zbiórki do puszek na terenie całej Diecezji w przyszłą niedzielę 30 maja.

Zbiórka ma być odpowiedzą na wniosek jaki do biskupa wystosował Przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski Arcybiskup Józef Michalik Metropolita Przemyski. W cytowanym przez biskupa  piśmie Księdza Arcybiskupa czytamy: „Na pomoc oczekują tysiące rodzin, które straciły dach nad głową oraz dorobek całego życia. Wśród nich są osoby starsze, wymagające szczególnej pomocy i troski. Ufam, że pozyskane środki pomogą w zaspokojeniu najpilniejszych potrzeb życiowych, ale także ułatwią odbudowę domów, budynków gospodarczych i zakup narzędzi pracy oraz sprzętu domowego”.

Zebrane ofiary proboszczowie poszczególnych parafii mają przekazać do siedziby Caritas Diecezji Łomżyńskiej lub na konto: Caritas Diecezji Łomżyńskiej (Nr konta: 25 8757 0001 0001 6766 2000 0010) z dopiskiem „Powódź Południe”.

„Wszystkich ludzi dobrej woli, zwłaszcza duchowieństwo, wspólnoty zakonne i wiernych proszę o modlitwę w intencji poszkodowanych i ludzi niosących im pomoc” - kończy swoje wystąpienie do wiernych ks bp. Stanisław Stefanek TChr


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę