Przejdź do treści Przejdź do menu
środa, 31 maja 2023 napisz DONOS@

Jechał w czasie zakazu ...i z magnesem

Główne zdjęcie
fot. WITD Białystok

Nawet 13,5 tys zł kary grozi właścicielowi ciężarówki, którą w nocy z niedzieli na poniedziałek zatrzymali w Łomży kontrolerzy z Inspekcji Transportu Drogowego. Inspektorzy sprawdzali czy przestrzegany jest wprowadzony na weekend, w związku z uroczystościami żałobnymi dla uczczenia pamięci ofiar tragicznego wypadku pod Smoleńskiem, zakaz jazdy pojazdów pow. 12 ton.

W trakcie kontroli dopatrzono się także innego przewinienia. Kontrolujący samochód inspektor stwierdził, że pojazd od dłuższego czasu przemieszcza się a tachograf zapisuje to jako odpoczynek kierowcy. Jak się okazało przyczyną powstania rozbieżności było podłączenie niedozwolonego urządzenia dodatkowego – magnesu – który wpływał na pracę tachografu cyfrowego.
Za wykryte nieprawidłowości zostało wszczęte postępowanie administracyjne wobec firmy przewozowej, zagrożone karą pieniężną w wysokości 13 500 zł. Kierowca ciężarówki na miejscu dostał zaś mandat karny w wysokości 250 zł.


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę