Przejdź do treści Przejdź do menu
sobota, 01 kwietnia 2023 napisz DONOS@

„Łomżyńska wojna” polsko - czeczeńska ...z Białegostoku i Warszawy

Prokuratury z Warszawy i Białegostoku będą ustalały sprawców dokonujących na forum 4lomza.pl wpisów obrażających Polaków i Czeczenów. Z ustaleń łomżyńskich śledczych, wynika, że adresy IP komputerów z których wpisano obraźliwe posty znajdują się w Warszawie i Białymstoku, dlatego do tamtejszych prokuratur „zgodnie z właściwością miejscową” przekazano sprawy.

Sprawy dotyczące obrażania się w internecie przez osoby podające się za Czeczenów i Polaków mają związek z wrześniowym (2009 rok) wystąpieniem posła Lecha Kołakowskiego, który domagał się likwidacji ośrodka dla cudzoziemców w Łomży. Niedługo po tym na forum 4lomza.pl rozgorzała żarliwa dyskusja, a w konsekwencji Prokuratura Rejonowa w Łomży wszczęła dwa postępowania dotyczące wypowiedzi w internecie, których treści noszą znamiona znieważenia na tle rasowym, narodowościowym czy etnicznym. Na początek łomżyńscy śledczy sprawdzili z jakich komputerów dokonano obraźliwych wpisów... Okazuje się, że pisano je nie z Łomży lecz z Warszawy i Białegostoku. Dlatego łomżyńscy prokuratorzy postanowili o przekazaniu spraw do dalszego prowadzenia tamtejszym śledczym. Prokuratura z Warszawy będzie poszukiwała osoby lub osób, które umieszczały w internecie obraźliwe wypowiedzi dotyczące Polaków, podając się za Czeczenów, a prokuratura Rejonowa Białystok – Południe zajmie się ustaleniem osoby która obrażała Czeczenów.


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę