Przejdź do treści Przejdź do menu
sobota, 13 kwietnia 2024 napisz DONOS@
wiadomość pochodzi z www.radio.bialystok.pl

Niedługo zaatakują kleszcze - warto się zaszczepić

To ostatni dzwonek, aby zaszczepić się przeciwko kleszczowemu zapaleniu mózgu - przypominają specjaliści. W naszym regionie "sezon" na kleszcze rozpoczyna się w kwietniu. Dlatego - jak mówi kierownik Kliniki Chorób Zakaźnych i Neuroinfekcji UMB, docent Sławomir Pancewicz - już teraz, w marcu, należy wziąć pierwszą dawkę szczepionki.

Szczepienie trzeba powtórzyć na początku kwietnia. Wtedy nabierzemy częściowej odporności. Ostatnią, trzecią dawkę należy wziąć przed do końcem roku. "Tylko szczepionka daje prawie stuprocentową pewność i może nas zabezpieczyć. Trzeba ją jednak w porę przyjąć" - podkreśla docent Pancewicz.


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę