Przejdź do treści Przejdź do menu
poniedziałek, 24 czerwca 2024 napisz DONOS@
wiadomość pochodzi z www.radio.bialystok.pl

Sąd dyscyplinarny nie uchylił immunitetu prokuratorowi

To już trzecia nieudana próba uchylenia immunitetu byłemu Prokuratorowi Rejonowemu w Łomży Jackowi Ch. Nie zgodził się na to Sąd Dyscyplinarny przy Prokuraturze Krajowej. Nazwisko łomżyńskiego prokuratora pojawiało się w zeznaniach świadków w procesie tzw. "grupy Generała" przed łomżyńskim sądem, a teraz także w sprawie samego "Generała" czyli Sławomira W., która rozpoczęła się przed sądem w Ostrołęce.

''Były łomżyński prokurator rejonowy nie będzie musiał zeznawać przed sądem'' - informuje prokurator Maciej Kujawski z wydziału informacyjnego Prokuratury Krajowej. ''Sąd dyscyplinarny podjął uchwałę o nieuwzględnieniu wniosku o uchylenie immunitetu prokuratorskiego'' - wyjaśnia.

Wiadomo już, że ta decyzja zostanie zaskarżona do Odwoławczego Sądu Dyscyplinarnego przy Prokuratorze Krajowej. Zażalenie złoży Prokuratura Apelacyjna w Gdańsku, która wnioskowała o uchylenie Jackowi Ch. immunitetu.

Według zeznań świadków Jacek Ch. jeszcze jako prokurator rejonowy miał utrzymywać bliskie kontakty ze światkiem przestępczym. Prowadząca dochodzenie w tej sprawie gdańska prokuratura apelacyjna wnioskuje o przesłuchanie Jacka Ch., jednak jest to niemożliwe bez uchylenia mu prokuratorskiego immunitetu.


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę