Przejdź do treści Przejdź do menu
niedziela, 28 lutego 2021 napisz DONOS@

Śledztwo w sprawie „działki pod Lidla” będzie przedłużone

Główne zdjęcie
Fot. archiwum

Już blisko trzy miesiące śledczy z Prokuratury Okręgowej w Białymstoku starają się rozwikłać sprawę działań władz Łomży w sprawie scalenia i podziału działek w obrębie tzw. Zielonej Dzielnicy i jak zapowiada prokurator Tadeusz Marek, szef tej prokuratury, śledztwo będzie przedłużone. - Śledztwo jest prowadzone w sprawie, a nie przeciwko - mówi prokurator. Oznacza to, że przynajmniej na razie nie ma osób, którym prokuratorzy postawiliby jakiekolwiek zarzuty w związku z tą sprawą.

Śledztwo „w sprawie przekroczenia uprawnień i niedopełnienie obowiązków przez funkcjonariuszy publicznych w celu osiągnięcia korzyści majątkowych” prokuratura wszczęła po doniesieniu Centralnego Biura Antykorupcyjnego. Funkcjonariusze CBA w ubiegłym roku przez kilka miesięcy kontrolowali działania ratusza w tej sprawie, a po zakończeniu kontroli zawiadomili prokuraturę o podejrzeniu popełnienia przestępstwa. Ratusz tej sprawy od początku nie chce komentować. Podaje jedynie, że prezydent nie podpisał wniosków z kontroli CBA.

W 2005 roku władze miasta przeprowadziły proces scalenia i podziału działek w obrębie ulic Mickiewicza, Legionów, Sikorskiego i Wyszyńskiego, po czym na największej z nowo wydzielonych szybko wybudowano sklep „Lidla”. Sieć sklepów teren kupiła od prywatnego przedsiębiorcy. Przed scaleniem biznesmen ten posiadał w tej części miasta kilka działek o łącznej powierzchni niespełna 7,5 tys. m.kw, a w wyniku scalenia, za dopłatą „na rzecz miasta” 785 tys zł, stał się właścicielem działki o powierzchni blisko 11 tys. m.kw. Nową działkę szybko sprzedał za około 7 mln zł.
Niemal trzy lata po podjęciu uchwały scaleniowej Wojewódzki Sąd Administracyjny w Białymstoku prawomocnie stwierdził, że była ona niezgodna z prawem.


 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę