Przejdź do treści Przejdź do menu
czwartek, 09 lutego 2023 napisz DONOS@

Jeszcze w roku radni wprowadzą całkowity zakazu zabudowy terenów na południowym wschodzie miasta?

Główne zdjęcie
Mapa terenów na których ma obowiązywać zakaz zabudowy

Projekt odpowiedniej uchwały wprowadzający taki zakaz, na setkach hektarów gruntów począwszy od okolic ulicy Zdrojowej i Starej Łomży aż po Zawady Przedmieścia, znalazł się w proponowanym porządku obrad przyszłotygodniowej sesji Rady Miasta. Zgłaszający go zastępca prezydenta Marcin Sroczyński argumentuje, że zakaz taki jest niezbędny gdyż „może nastąpić degradacja przestrzeni, której koszty finansowe i społeczne ratowania i przywrócenia w przyszłości mogą być ogromne.”

Skierowany na sesję Rady Miasta wniosek dotyczy przystąpienia do sporządzania miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego południowo-wschodniej części miasta Łomży. Głównym celem przyjęcia uchwały jest zaś wprowadzenie zakazu zabudowy. W stosunku do pomysłu przedstawianego w listopadzie zakaz obejmowałby nie tylko tereny na zachód od Szosy Zambrowskiej aż po Zawady Przedmieścia (wkrojono kilka działek przede wszystkim w pobliżu ul. Sybiraków i Zawadzkiej, oraz za szpitalem), ale także obszar na wschód od Szosy Zambrowskiej praktycznie aż po ulicę Zdrojową i Starą Łomżę.
W samej uchwale nie określa się jak długo zakaz zabudowy tych terenów miałby obowiązywać. W uzasadnieniu wiceprezydent Sroczyński podaje, plan z zakazem obowiązywałaby 2-3 lata do czasu opracowania i uchwalenie nowego Studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego miasta, a następnie musiałby być zmieniony zgodnie z nowym Studium.


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę