Przejdź do treści Przejdź do menu
poniedziałek, 20 marca 2023 napisz DONOS@

„Nasz” europoseł usłyszy zarzuty

Główne zdjęcie
Krzysztof Lisek (fot. www.krzysztoflisek.pl)

Krzysztof Lisek prominentny polityk PO, a od połowy roku także europoseł z okręgu obejmującego województwa podlaskie i warmińsko-mazurskie, ma usłyszeć zarzuty popełnienia przestępstwa o charakterze gospodarczym. Jak podała Rzeczpospolita prokurator krajowy skierował już do przewodniczącego Parlamentu Europejskiego wniosek dotyczący uchylenia europosłowi immunitetu.

"Rz" wyjaśnia, że śledztwo w którym zarzuty ma usłyszeć polityk prowadzi    Prokuratura Okręgowa w Koszalinie. Uważa ona, że obecny europarlamentarzysta złamał prawo, kiedy jako prezes Polskiego Stowarzyszenia Kart Młodzieżowych wkładał pieniądze w swoją bankrutującą spółkę.  Jak ustaliła "Rz" może chodzić o kwotę rzędu ok. 2 mln zł.
Do przedstawienia zarzutów Liskowi konieczne jest uchylenie chroniącego go immunitetu europoselskiego.

Przypomnijmy w czerwcowych wyborach do Parlamentu Europejskiego na kandydującego z pierwszego miejsca listy PO w okręgu podlasko-warmińsko-mazurskim Krzysztofa Liska wyborcy oddali najwięcej głosów - ponad 66,5 tys. W tej licznie jest także 1211 głosów jakie zdobył on w samej Łomży.


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę