Przejdź do treści Przejdź do menu
niedziela, 07 marca 2021 napisz DONOS@

Do Nieławic popłynęła pomoc...

W Domu Samotnych Matek w Nieławicach pod Wizną mieszka 11 matek i ich 42 dzieci. Ośrodek poprosił o żywność, ubrania, pieluchy i opał na zimę. Odezwali się ludzie wielkiego serca... - 27 października na 4lomza przeczytaliśmy artykuł o Domu Samotnej Matki w Nieławicach, byliśmy załamani. Jeden z harcerzy powiedział „Druhno drużynowo, a może byśmy im pomogli" i tak to się zaczęło - piszą harcerze z 21. Drużyny Harcerskiej „Agapa Pomocna-Dłoń”. Drużyna bardzo szybko zareagowała na nasz artykuł „Dom na końcu świata”. Harcerze zamieścili ogłoszenie na stronie miejskiej Jedwabnego, rozpoczęli zbiórkę odzieży, żywności i innych rzeczy codziennego użytku. Pod koniec listopada podarunki zawieźli do Nieławic.

- Porozczepialiśmy plakaty po Jedwabnem, były także ogłoszenia w szkole Podstawowej i Publicznym Gimnazjum w Jedwabnem – relacjonuje Marlena Ożarowska – przyboczna drużyny harcerskiej z Jedwabnego. Akcja trwała dwa tygodnie, cieszyła się dużym zainteresowaniem. Młodzież zebrała  około 40 worków z odzieżą i butami, zabawki, łóżeczko dla niemowlęcia oraz żywność. - Bardzo dziękujemy wszystkim rodzinom harcerzy z 21 DH, instytucjom i ludziom Wielkiego Serca za wsparcie rzeczowe – mówią harcerze z 21. Drużyny Harcerskiej „Agapa Pomocna-Dłoń”.  25 listopada zawieźli podarunki do Nieławic. Przy okazji uczyły dzieci harcerskich pląsów.
- Dzieciaki tam są fantastyczne i bardzo szybko się uczą. Szkoda, że nie mieszkają bliżej bo z chęcią przygarnęlibyśmy je do naszej drużyny – mówili członkowie drużyny.

Do Domu w Nieławicach zaczęła docierać pomoc z całego regionu. Małżeństwo z Białegostoku, które chciało pozostać anonimowe, zakupiło dużą ilość leków dla dzieci oraz ubrania. Ludzie bezinteresownie oddają sprzęt AGD, meble i wózki dla maluchów – mówi mieszkający w placówce Janusz Wojaczyński. Do Domu trafiło ok. 4 ton miału węglowego (z MPEC Łomża), dostawę drewna obiecał łomżyński tartak. - W imieniu wszystkich mieszkańców – dzieci i matek, bardzo dziękuję – mówi Wojaczyński. Liczy, że na tej pomocy się nie skończy. Harcerze z Jedwabnego już planują zbiórkę  „na Mikołaja” dla mieszkańców ośrodka. Pomoc obiecały łomżyńskie gimnazja, m.in.  PG 6, PG 3 i Katolickie Gimnazjum.

Pomóc może każdy. Potrzebna jest przede wszystkim żywność, a dokładnie trwałe produkty żywnościowe: zupy w proszku, przeciery pomidorowe,groszek zielony, przyprawy, ryż, makaron, olej oraz warzywa: cebula, ziemniaki, por, seler, marchew. W ośrodki przebywa mama z czworgiem dzieci, w tym z noworodkiem, które potrzebuje pieluszek, ubranek, przyborów potrzebnych do pielęgnacji itp. Zbliżają się Święta i dzieci wyglądają już Mikołaja. Liczą, że nie zapomni o ośrodku w Nieławicach...

Przypomnijmy, Dom Samotnych Matek w Nieławicach został powołany przez zarząd Fundacji „Dzieci Niczyje” w 2007 roku (sama fundacja powstała w 2003 roku w powiecie ciechanowskim). Wiceprezesem fundacji i jednocześnie założycielem Domu w Nieławicach jest Paweł Rosłon, były kierownik Domu Samotnej Matki prowadzonego przez Stowarzyszenie Monar-Markot w Laskach koło Zbójnej. W placówce w Nieławicach dach nad głową znalazło 11 matek i ich 42 dzieci. Mieszkają w trzykondygnacyjnym budynku po byłej szkole podstawowej (zdj.), użyczonym fundacji na 20 lat przez wójta gminy Wizna.

Dom Samotnych Matek w Nieławicach Fundacja „Dzieci Niczyje”
tel. 501 830 769

as
------------------------------------------------

Kilka zdjęć z wyjazdu delegacji drużyny w dniu 25 listopada 2009 roku do Domu Samotnej Matki w Nieławicach.

210305125821.png

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę