Przejdź do treści Przejdź do menu
czwartek, 08 czerwca 2023 napisz DONOS@

Miliony płyną na konta rolników

Główne zdjęcie
Krajobraz rolniczy pod Łomżą

Około 900 mln zł trafi do rolników z województwa podlaskiego z tytuły dopłat bezpośrednich do gruntów. Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa dziś rozpoczęła realizację dopłat za 2009 r. Jak podkreśla Walenty Korycki dyrektor Podlaskiego Regionalnego oddziału ARiMR w Łomży wszystko odbywa się zgodnie z planem i bez usterek. Tylko w województwie podlaskim do wypłaty zaaprobowano już wnioski od 48 tysięcy rolników, na łączna kwotę niemal 500 mln zł.

- Oczywiście nie wszyscy z tej listy pieniądze otrzymają dziś, ale sukcesywnie powinny one napływać na konta kolejnych rolników – mówi dyrektor Korycki.
Zgodnie z przepisami dopłaty można wypłacać do 30 czerwca 2010 roku, ale dyrektor łomżyńskiej ARiMR szacuje że do końca grudnia dopłaty powinno dostać ponad 70% z grupy 82 tysięcy rolników, którzy złożyli wnioski.  
Dopłaty bezpośrednie, jakie za 2009 rok otrzymają polscy rolnicy stanowić będą około 90% wartości dopłat jakie otrzymują rolnicy z państw „starej unii”.  Stawka tzw. jednolitej płatności obszarowej (JPO) wynosi 506,98 zł/ha. Poza tym rolnicy otrzymają także tzw. krajowe uzupełniające płatności obszarowe, przy czym płatność do grupy upraw podstawowych wyniesie 356,47 zł/ha, a płatności zwierzęce czyli do powierzchni roślin przeznaczonych na paszę, uprawianych na trwałych użytkach zielonych – 502,62 zł/ha.


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę