Przejdź do treści Przejdź do menu
poniedziałek, 01 marca 2021 napisz DONOS@

Buduje basen, zbuduje i sortownię śmieci

Instal Białystok (buduje basen przy „jedynce”) przewodzi konsorcjum firm, które wygrało przetarg na budowę Zakładu Przetwarzania i Unieszkodliwiania Odpadów w Miastkowie. Koszt inwestycji to niemal 10 mln zł netto. Sercem przedsięwzięcia ma być nowoczesna sortownia odpadów. Jak przyznaje Arkadiusz Kułaga, dyrektor Miejskie Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej w Łomży, które administruje wysypiskiem śmieci w Miastkowie i przeprowadzało przetarg, wybrana oferta konsorcjum firm: Instal Białystok, ABM Solid z Tarnowa i Falubaz z Zielonej Góry nie była najtańsza.

W konkursie złożono sześć ofert, ale nie wszystkie spełniły wymogi – dwie oferty odrzucono.
- Wystartowały firmy z całej Polski. Firmy dobre, oferujące linie sortownicze renomowanych producentów, a to gwarantuje nam, że sortownia będzie dobra – mówi dyrektor Kułaga.  
Wyłonione jako zwycięzca przetargu konsorcjum pod przewodnictwem Instal Białystok obok działającego dziś wysypiska śmieci w Miastkowie zbudować ma halę sortowni odpadów wraz linią sortowniczą wraz całą otoczką - budynkiem zaplecza socjalno-administracyjnego, wiatami magazynowania odpadów, placami a także drogami wewnętrznymi o podłączeniem wszelkich niezbędnych sieci. 
- Inwestycja powinna ruszyć jeszcze w tym roku, no chyba, że ktoś od wyników sie odwoła i zaskarży nasze rozstrzygnięcie do Urzędu Zamówień Publicznych, wtedy trochę może się to opóźnić – dodaje Kułaga, przyznając, że komisja przetargowa nie wybrała najtańszej ze złożonych oferty, ale najlepszą.   
Zgodnie z planami łomżyńska sortownia śmieci w Miastowie ma ruszyć za rok.Ten termin w ocenie Kułagi nie jest zagrożony.
Dodajmy, że Budowa Zakładu Przetwarzania i Unieszkodliwiana Odpadów w Miastkowie jest jednym elementów realizowanego ze wsparciem unijnym Projektu Budowa Systemu Gospodarki Odpadami Komunalnymi dla miasta Łomża i kolicznych gmin (Jedwabne, Nowogród, gmina Łomża, Miastkowo, Piątnica, Przytuły, Śniadowo, Wizna, Zbójna, miasto Kolno i gmina Kolno, Stawiski, Grabowo, Mały Płock, Turośl i Szczuczyn). Cały projekt oszacowany został na 37,6 mln zł, a dofinansowanie z funduszy unijnych wynieść ma 17,8 mln zł. Pozostałą kwotę mają wyłożyć gminy proporcjonalnie do liczby mieszkańców.

cz
cz, 29 października 2009 07:23
Data ostatniej edycji: cz, 29 października 2009 07:24:32

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę