Przejdź do treści Przejdź do menu
czwartek, 20 czerwca 2024 napisz DONOS@
wiadomość pochodzi z: www.radio.bialystok.pl

Łomża: Pracownicy pogotowia muszą się dokształcić, aby odzyskać pracę

Czterech pracowników łomżyńskiego pogotowia straciło pracę. Związki zawodowe chcą sprawę skierować do sądu pracy. Jak mówi zastępca dyrektora, Wojewódzkiej Stacji Pogotowia w Łomży, Jerzy Cwalina - zwolnieni pracownicy nie spełnili wymagań dotyczących wykształcenia.

Wśród zwolnionych jest trzech kierowców i jeden sanitariusz po szkole ratownictwa, który jeśli uzyska dyplom ratownika medycznego odzyska pracę. Dyrekcja wymagała od swoich pracowników uzupełnienia wykształcenia. Część z nich ma łączyć funkcję ratownika i kierowcy karetki. "Jeśli do 2010 roku skończą szkołę ratownictwa medycznego i uzyskają tytułu ratownika medycznego zostaną przywróceni do pracy" - zapowiada.

Początkowo zwolnionych miało być 9 osób. Po rozmowach ze związkami zawodowymi ta liczba spadła do 4. Zwolnienia dyrektor Cwalina tłumaczy wymogami ustawy, która ma obowiązywać od 1 stycznia 2011. Według niej w zespole specjalistycznym musi być lekarz i dwie osoby po przeszkoleniu medycznym. Teraz jest też kierowca. Dyrektor chce, żeby jeden z ratowników łączył obie funkcje. Pracownicy dostali czas na dokształcenie się, a pogotowie, pokrywało część kosztów edukacji.

cz
śr, 28 października 2009 18:35
Data ostatniej edycji: śr, 28 października 2009 20:04:04

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę